KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14797156
*
nr 1479 7156
Uno Stallarholm
(1894-1974), Sverige
Etsning, "Liljeholmsbron". Stämpelsignerad, numrerad 43/150, (FIB, Folket I Bild). Bildmått: 19x63 cm, yttermått inklusive ram: 37x79 cm
Uno Stallarholm-Janson, svensk målare, grafiker och tecknare född 1894, död 1974.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 juli 2022
kl 19:24:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/7 15:01:16
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Uno Stallarholm
Uno Stallarholm-Janson, svensk målare, grafiker och tecknare född 1894, död 1974.
Läs mer om Uno Stallarholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar fib folket i bild grafik stämpelsignerad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno stallarholm
-
7143 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:04
-
7144 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:36
-
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19
-
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:02
-
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:30
-
7218 Grafiska blad
6 st, Carl fredrik Akrell, Skånka slott. Signerade..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:17
*
Uno Stallarholm
Uno Stallarholm-Janson, svensk målare, grafiker och tecknare född 1894, död 1974.
Läs mer om Uno Stallarholm
nr 1479 7156
Uno Stallarholm
(1894-1974), Sverige
Etsning, "Liljeholmsbron". Stämpelsignerad, numrerad 43/150, (FIB, Folket I Bild). Bildmått: 19x63 cm, yttermått inklusive ram: 37x79 cm
Uno Stallarholm-Janson, svensk målare, grafiker och tecknare född 1894, död 1974.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 juli 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/7 15:01:16 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Uno Stallarholm
Uno Stallarholm-Janson, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare född 1894, död 1974.Läs mer om Uno Stallarholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar fib folket i bild grafik stämpelsignerad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno stallarholm
-
7143 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:04 -
7144 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:36 -
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19
-
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:02 -
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:30 -
7218 Grafiska blad
6 st, Carl fredrik Akrell, Skånka slott. Signerade..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:17